44A Sanat Galerisi

Garage Sale

Geçmiş

garage-sale-etkinlik-post.jpg
SERGİ TANITIMI

44A Sanat Galerisi, Türkiye’de ilk defa deposunun kapılarını izleyicilere açıyor ve büyük indirimlerle iyi bir sanat eseri sahip olmayı kolaylaştırıyor.

Depo satışı nedir?
44A Sanat Galerisi, sanatın demokratikleşmesi, eserlerin daha erişilebilir rakamlarla daha fazla sanatsevere ulaşmasını için Türkiye’de ilk defa hatırı sayılır indirimlerle bir depo satışı yapıyor.
İnsanların daha kaliteli bir yaşam için bilinçli tüketim yaptığı bir çağda, sanata karşı artan ilginin, sanat alışverişini arttıracağı ve dolayısıyla sanatsal üretimi de destekleyeceğine inanıyoruz. Sanatın dinamik yapısından ilham alarak, eserlerin depomuzda saklanmaktansa daha fazla izleyiciye ulaşmasını için pek çok sektörün uyguladığı depo satışını başlatıyoruz.

Neden depo satışı yapıyoruz?
Bize göre bir galerinin esas görevi, izleyiciyi sanata yaklaştırmak ve sanat eserinin yolunu insanların yaşam alanlarıyla kesiştirmektir. Bir sanat eserinin değeri, ne galericilerin övgüleriyle ne de müzayedelerdeki rekor fiyatlarla ölçülmez. Sanatseverlerin, bütçemi aşar mı, ileride değerlenir mi, sanatçı ne demek istemiş gibi streslere maruz kalmadan alışveriş yapabilmelerini istiyoruz.

İzleyicinin beğenisi, seçtiği sanat eseriyle birarada yaşama arzusu, en önemli ölçüdür. Birlikte çalıştığımız değerli sanatçılarımızın birbirinden farklı ve benzersiz işlerini edinebilmenin yolunu kolaylaştırıyoruz. Biliyoruz ki, sevdiğiniz bir işi yaşam alanınıza taşıdığınızda, evinizi, iş yerinizi daha çok seveceksiniz.

Nerede, Ne Zaman?
2-9 Haziran tarihleri arasında, 44A Sanat Galerisi'nde her gün 11.00-19.00 saatleri arasında.

TARİH

2014-06-02 / 2014-06-09